Narzędzia

Narzędzia


Z pewnością zastanawiasz się, jakich narzędzi możesz użyć przy projektowaniu stron www czy sklepów internetowych. Ja osobiście korzystam z narzędzi Adobe Web Premium CS5. Postaram się opisać w dużym skrócie jak wygląda moja praca przy wykorzystaniu tych programów.

W rzeczywistości nie trzeba być niewiadomo jakim znawcą, aby stworzyć prostą stronę internetową. Wszystko wiąże się od kolejności wykonywanych działań.
Po stworzeniu szablonu i pocięciu go na plasterki, eksportuję wszystko do programu Dreamweaver, dzięki czemu większość pracy kodowania mam już z głowy i otrzymuję oto taki gotowy projekt jak poniżej. Zakodowany odpowiednio dla każdej przeglądarki internetowej, jak Explorer, Mozilla, Chrome, Opera i inne.
Kolejny etap to umieszczenie wszystko na serwerze w miejscu z którego nasza strona będzie nadawała "sygnał". Serwery na których możemy umieścić przykładową stroną, jest bardzo dużo. Więc zazwyczaj najlepiej zdać się na wiedzę projektującego stronę. A więc musimy mieć serwer i domenę. Domena musi mieć to coś, co zapadnie zainteresowanemu w pamięci.
Po tym wszystkim. umieszczeniu strony na serwerze i podpięciu domeny, nasza stroną jest już widoczna w internecie. Ale czy na pewno to już koniec? Niestety to dopiero początek, jeśli zależy nam na tym aby strona nie było tylko miejscem dla klienta z ulotki czy z wizytówki.

Wykonanie strony internetowej mieści się od jednego dnia do 30. I nie przesadzam tutaj, gdyż posiadając odpowiednie narzędzia można to zrobić w jeden dzień. Zależy czego oczekuje klient a na takich trafiam.